Niezła historia o 1% podatku w produkcji Platige Image

Niezła historia o 1% podatku w produkcji Platige Image

O twórczości Platige Image mówiono już wiele razy. Powiemy i my, ponieważ ten „artystyczny konglomerat” podjął się stworzenia projektu, wobec którego trudno pozostać obojętnym. Zobaczcie, nad czym pracowali, z jakim rezultatem oraz jaki udział ma w tym druk 3D oraz 1% podatku.

To, co ujrzycie w załączonym poniżej materiale wideo, to efekt wytężonej pracy wielu osób. To 2 tygodnie tworzenia scenografii, kilka ton piachu, parę ładnych dni przewożenia elementów dekoracji, sześciogodzinna charakteryzacja aktorki oraz kilka miesięcy postprodukcji, nad którą pracowało około 50 specjalistów z różnych dziedzin. Do tego zaledwie 1 dzień zdjęciowy i podobno skromny budżet.

Obejrzeliście? Wiecie już zatem, jak według Platige Image wygląda walka z rakiem. Klip powstał na zlecenie fundacji Alivia i jak widzieliście ma zachęcać do podzielenia się z nią 1% podatku dochodowego. Można dyskutować, czy tak futurystyczne ujęcie tematu jest właściwe dla tego rodzaju kampanii. Można też zadawać sobie pytanie, czy taka właśnie forma jest w stanie osiągnąć swój cel, czyli pozyskać pieniądze dla potrzebujących, ale bez wątpienia należy oddać twórcom sprawiedliwość i przyznać, że jest to cholernie dobrze wykonany projekt.

Zobacz również: Legendy Polskie czyli technologiczno – futurystyczna wizja Krakowa.

Z punktu widzenia miłośników druku 3D istotna jest również broń, która wystąpiła w materiale Platige Image. Jest to nic innego niż pełnoprawny wydruk.Za jego stworzenie odpowiada firma UniForge, która poświęciła 20 godzin swojej pracy na jego modelowanie, a 50 – na drukowanie. Kolejne 2 dni wypełnione były dopieszczaniem modelu, a więc wygładzaniem nierówności, sklejaniem elementów, lakierowaniem, malowaniem oraz stylizacją „na używany”.

Co ważne, w filmie wziął udział oryginalny wydruk, a nie – jak to często się zdarza – rekwizyt odlany na podstawie modelu 3D. Wykonanie musiało być solidne, ponieważ broń zdołała przetrwać realizację klipu niemal bez uszczerbku.

Niezła historia o1% podatku 1% podatku Alivia druk 3D kampania społeczna Platin Image walka z rakiem
Poniżej możecie zobaczyć próbkę pracy grafików, a także inną produkcję Platige Image – trailer do gry „Super City”, którego nie powstydziłby się nawet Pixar. Wszystkich szerzej zainteresowanych twórczością Platige zachęcam do zajrzenia na tę stronę. Naprawdę jest co oglądać.

Autor: Aleksandra Skimina